Cellulit

Cellulit jest problemem bardzo dużej ilości kobiet nie zależnie od wieku, w takim samym stopniu dotyka młode jak i starsze kobiety. Nie każdy jednak wie, że jest to schorzenie podskórnej tkanki tłuszczowej.

cellulitPrzyczyna powstawania cellulitu są zaburzenia układu limfatycznego, który nie jest wstanie wydalić wszystkich produktów przemiany materii. Skóra zaczyna przypominać skórkę pomarańczy, czyli jest pofałdowana i gruzełkowata.
Cellulit najczęściej pojawia się na pośladkach, udach, brzuchu i ramionach. Pierwszym objawem cellulitu na udach i pośladkach jest uczucie ciężkich nóg i ich mrowienie, opuchnięte kostki i zimne stopy. Kolejnym objawem jest to, że na skórze pojawia się dużo pękniętych naczynek krwionośnych, a przy lekkim ucisku widoczne są na niej liczne nierówności.

Aby zapobiec powstawaniu cellulitu należy stosować kremy, żele, plastry szałwii z chmielu, szałwii lub lipy, których działanie antycellulitowe polega na tym, że poprawiają one metabolizm i zmniejszają łaknienie. Dzięki ich stosowaniu można zachować dłużej zdrowy i piękny wygląd.

Add Comment