Jak dbać o włosy latem?

Lato nie jest ulubionym okresem dla naszych włosów, gdyż silne promieniowanie słoneczne niszczy ochronna warstwę tłuszczową włosów i pozbawia je wilgoci. Do tego letni ciepły wiatr je wysusza.

Szczególnie narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych są włosy farbowane i poddane wcześniej trwałej ondulacji. Farbowanie pozbawia włosy naturalnego filtru jakim jest pigment, a syntetyczny barwnik z farby wprowadzony na jego miejsce nie stanowi żadnej ochrony.

kręcone włosyRównież morska woda i woda chlorowana niszczą włosy, powodują, że stają się one łamliwe, wyblakłe i rozdwajają się.

Skuteczne sposoby na ochronę włosów latem:

-przed kąpielą w morzu czy basenie załóż na głowę czepek, a po kąpieli nałóż na wilgotne włosy żel z filtrem UV,

-kup lakier do włosów z filtrem,

-przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym na plaży ochroni Twoje włosy kapelusz z przewiewnego materiału, mocno ażurowy słomiany kapelusz nie jest wystarczającym zabezpieczeniem,

-jeżeli masz długie włosy, to koniecznie je zepnij przed długim spacerem w wietrzny letni dzień.

Jeśli chcesz zmienić kolor włosów przed nadchodzącymi wakacjami, to pamiętaj, że powinny być one w doskonałej kondycji. Nie powinny być zbyt przetłuszczone i nie mogą wypadać.

Jeżeli Twoje włosy nadmiernie wypadają to musisz zmienić dietą na taką, która jest bogata w witaminy i makroelementy oraz musisz zacząć we właściwy sposób pielęgnować swoje włosy.

Add Comment