Jak pozbyć się siwych włosów (odsiwiacz do włosów, farby do włosów)

Problem siwych włosów dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet w różnym wieku, bo już młodzi ludzie dwudziestoletni borykają się z tym problemem.

farba do włosówSposobem na siwe włosy są farby oraz tzw. odsiwiacze, niestety farby do włosów często je niszczą. Powodują, że włosy stają się kruche i łamliwe i zaczynają wypadać oraz podrażniają skórę na głowie. Dlatego najlepiej do farbowania włosów wybierać farby bez amoniaku.

Na rynku mamy do dyspozycji szeroka gamę farb, kryjących 100% siwych włosów oraz farby półtrwałe, które nie są przeznaczone dla osób z dużą ilością siwych włosów.

Odsiwiacze natomiast działają stopniowo wnikając w strukturę włosa, pod wpływem tlenu z powietrza przekształcają się w pigment, który jest identyczny z naturalnym i przywracają kolor siwym włosom. Farby działają tylko na powierzchnię zewnętrzną włosa, a odsiwiacz przywraca ich naturalna barwę na całej ich grubości. Włosy farbowane maja jednakowy odcień na całej długości włosów. Włosy w naturalnym kolorze posiadają partie w różnych odcieniach. Odsiwiacz przywraca naturalny kolor włosom wraz z ich naturalnymi odcieniami.

Jednak należy pamiętać o tym, ze żaden choćby najlepszy odsiwiacz nie przywróci w 100% naturalnego koloru włosów.

Odsiwiacze przeznaczone są do włosów nie poddanych farbowaniu o naturalnym odcieniu, od średniego brązu do średniego blondu. Na czarne włosy odsiwiacze nie działają.

Add Comment