Leczenie – wypadanie włosów

Zapobieganie wypadaniu włosów jest uzależnione od przyczyny łysienia i zaawansowania tego problemu. Łysienie można powstrzymać i opóźnić, ale nikt kto przez wiele lat jest łysy nie odzyska bujnej czupryny.

wlosyLeczenie jest skuteczne tylko wtedy gdy jest rozpoznana przyczyna wypadania włosów, dlatego nie zwlekaj dłużej i jak najszybciej udaj się do lekarza. Dzięki odpowiednim lekom i preparatom łysienie może zostać zahamowane, a pozostałe włosy wzmocnione.

Przyczyn wypadania włosów może być wiele, mężczyzn najczęściej dotyka łysienie androgenowe, spowodowane nadmierną produkcją testosteronu, który niszczy mieszki włosowe. Łysienie tego typu jest trudne do leczenia, ale po dłuższym czasie i systematycznym zażywaniu leków, włosy na szczycie głowy i w zakolach zaczynają powoli odrastać.

W przypadku kobiet cierpiących na łysienie androgenowe uzupełnia się niedobór hormonów żeńskich.

Kobiety tracą też włosy w okresie menopauzy i po ciąży jako skutek zaburzeń hormonalnych, ale jeśli szybko podejmą leczenie można ten proces zahamować.

Kolejnym typem łysienia dotykającym zarówno kobiety jak i mężczyzn i coraz częściej także dzieci jest łysienie plackowate, które również wymaga zastosowania odpowiednich leków, jednak u 1/3 osób po pewnym czasie przechodzi ono samoistnie.

Łysienie może być także spowodowane urazami mechanicznymi, chorobami, niektórymi lekami, narkozą, niedoborami witamin lecz jest ono łatwe do wyleczenia. Wymaga tylko wyeliminowania przyczyny wypadania włosów i zmiany diety i po kilku miesiącach włosy same zaczną na nowo odrastać.

One thought on “Leczenie – wypadanie włosów

Add Comment