Odciski i nagniotki

Podstawa zdrowych i pięknych nóg jest prawidłowa pielęgnacja stóp, o której często zapominamy i przypominamy sobie kiedy stopy są obolałe i spuchnięte, a to ich zdrowie decyduje o naszym dobrym samopoczuciu.

Zwłaszcza uciążliwe i kłopotliwe są odciski, które powstają w wyniku ucisku mechanicznego, najczęściej na stopach lub palcach i sprawiają nam ból podczas chodzenia.

nagniNoszenie niewygodne, małego obuwia jest główna przyczyna ich powstawania, tak więc można śmiało powiedzieć, że noszenie pięknych, a niewygodnych butów jest nie zdrowe dla naszych stóp. Odcisków nie należy ścierać pumeksem, a na małe odciski skuteczne są plastry lub preparaty zmiękczające, które można zakupić w każdej aptece.

Głębokich odcisków nie należy usuwać samemu tylko skorzystać z pomocy pedikiurzystki w salonie kosmetycznym.

Większe problemy sprawiają nagniotki, które powstają na podeszwach stóp w postaci twardych kolców, mogą wrastać w skórę nawet na głębokość 1 cm.

Jeżeli nie wymagają interwencji lekarza, to można okładać je okładami z rumianku, które powinny pomóc w ich zmiękczeniu, a to z kolei pomoże w ich usunięciu.

Należy pamiętać o podstawowej zasadzie, że zdrowe stopy to piękna, ładna sylwetka i prawidłowa postawa ciała, ale zazwyczaj przypominamy sobie o stoach dopiero wtedy, gdy są spuchnięte i obolałe.

Dlatego należy nosić wygodne obuwie i stosować kosmetyki nawilżające nogi i stopy, aby były zdrowe.

Add Comment