Opuchnięte kostki

Przyczyna powstawania opuchlizny na kostkach są problemy z prawidłowym krążeniem krwi. Aby poprawić krążenie w noga po całym dniu ciężkiej pracy należy odpocząć co najmniej godzinę z nogami ułożonym wyżej niż głowa.

kostkiWpływa to korzystnie na stan ich zdrowia np. można położyć się dywanie, a nogi trzymać oparte na łóżku czy krześle. Taka pozycja ciała zapobiega zastojowi krwi w żyłach i ułatwia przepływ krwi do serca. Stanowi prostą ochronę przeciwko żylakom, a przede wszystkie poprawia stan zdrowia naszych nóg i zapobiega opuchliznom kostek.

Można również stosować chłodne kąpiele lub brać prysznic z silnym strumieniem raz gorącej raz zimnej wody. Opuchnięte kostki można także masować kostkami lodu lub moczyć nogi na przemian raz w zimnej, raz w ciepłej wodzie.

Warto również skorzystać z pomocy kosmetyków dostępnych na rynku w postaci kojących czy chłodzących kremów.

Warto również zaopatrzyć się w żele przeciwko żylakom, które można wmasować w nogi przez rajstopy jeżeli nie mamy możliwości ściągnięcia obuwia przez cały dzień w pracy.

Systematyczna profilaktyka może korzystnie wpłynąć na poprawę stanu naszego zdrowia i uniknięcie problemu spuchniętych kostek.

Add Comment