Problem z cellulitem

Cellulit jest to schorzenie podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest on zmorą wielu kobiet, które chcą zachować zdrowy i piękny wygląd. Występowanie tego schorzenia nie jest zależne od wieku, w takim samym stopniu występuje u młodych jak i starszych kobiet. Cellulit pojawia się wtedy gdy skóra zaczyna nabierać wyglądu skórki pomarańczy czyli staje się pofałdowana i gruzełkowata.
celulitNajczęściej taka skóra pojawia się na pośladkach, udach, brzuchu i ramionach. Przyczyną powstawania cellulitu są zaburzenia układu limfatycznego, który nie jest wstanie wydalić wszystkich produktów przemiany materii.

Objawami powstawania tego schorzenia na pośladkach i udach są:

  • zimne stopy,
  • uczucie ciężaru i mrowienia nóg,
  • często opuchnięte kostki.

Na skórze pojawia się dużo pękniętych naczynek krwionośnych, a przy lekkim ucisku widoczne są na niej liczne nierówności.

Aby zapobiec powstawaniu cellulitu można stosować kremy i żele, które wpływają na poprawę stan zdrowia skóry i pozwalają dłużej zachować piękny i zdrowy jej wygląd. W walce z cellulitem można wspomagać się pijąc herbatki ziołowe z chmielu, szałwii czy lipy, które poprawiają metabolizm i zmniejszają łaknienie.

Add Comment