Siwe włosy

W cebulce włosa znajduje się barwnik melanina, który nadaj kolor włosom, a także pełni funkcję ochronną przed promieniowaniem słonecznym. Barwa i odcień włosów zależy od melaniny w komórkach włosów. Wraz z wiekiem zmniejsza się aktywność melanocytów i tym samym włosy pozbawiane są barwnika i stają się bezbarwne. Natomiast my odbieramy je jako siwe z powodu rozproszenia światła i kontrastu jaki dla włosów bezbarwnych stanowią włosy normalne tzn. z barwnikiem.

siwy włosKolor włosów zależy od ilości wytwarzanego barwnika, im więcej barwnika tym ciemniejsze włosy. W wyniku stresu, choroby, wieku włosy mogą stracić barwnik i stać się siwe. Niektóre osoby dotyka to już w wieku 20 lat i jest to dla nich coś okropnego.

Jednak nie należy zbytnio się tym przejmować, może to jest doskonała okazja do zmiany starego koloru włosów na nowy i zmienienia swojego wyglądu. Siwe włosy w niczym nam nie przeszkadzają i chociaż kojarzą się ze starością to wcale nie musi tak być. W końcu nie zmienia się nic w naszym życiu, dalej można być aktywnym, pięknym i młodym. A nowy kolor włosów czy balejaż znacznie poprawi nam humor.

Add Comment