Sposoby na wypadające włosy

Codziennie tracimy od 50 do 150 włosów, zaniepokoić powinna nas większa ich utrata. Wypadanie włosów może być spowodowane silnym stresem, w większości od stresującego wydarzenia musi upłynąć minimum trzy miesiące, aby włosy przestały w końcu wypadać. Potem muszą upłynąć kolejne trzy miesiące zanim włosy z powrotem zaczną odrastać.

szczotka-z-wypadajacymi-wlosamiWypadanie włosów może być także związane z porodem, włosy zaczynają gwałtownie wypadać już po trzech miesiącach od porodu. Jest to przyczyną zmniejszenia się w organizmie poziomu estrogenów, a wzrostu poziomu testosteronu. Włosy stają się coraz cieńsze, bardziej szorstkie, sztywnieją i zaczynają przypominać włosy męskie. Niekiedy włosy zaczynają się pojawiać w miejscach gdzie ich być nie powinno: szyi, plecach i na górnej wardze.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z nadmiernym wypadaniem włosów jest zastosowaniem kuracji hormonalnej, która uchodzi za najbardziej efektywną formę terapii. Szczególnie zalecana jest kobietą, które tracą duże ilości włosów w okresie przekwitania.

Na rynku dostępnych jest także duży wybór szamponów przeciwdziałającym wypadaniu włosów. Godne polecenia są szampony zawierające wyciąg z żeń-szenia, który pobudza odnowę naskórka i poprawia ukrwienie skóry. Szampony zawierające krzem, wyciąg z chmielu i rozmarynu lub japońskiej rośliny swertina przyspieszają z kolei wzrost włosów i neutralizują wolne rodniki.

W domu można samemu przygotować płukankę przeciw wypadaniu włosów. Należy 100g drobno posiekanych liści pokrzywy zalać 1l gorącej wody, po ostudzeniu dodać ½ l octu 4%. Codziennie płucz włosy letnio podgrzanym wywarem. Po około 10 dniach poprawi się wygląd włosów, staną się one elastyczne i bardziej lśniące.

Add Comment