Szybszy porost włosów

W obecnym czasie nie ma jeszcze na rynku żadnego preparatu, który by był w 100% skuteczny i zapobiegał łysieniu oraz przyspieszał porost włosów. Dostępne są natomiast szampony i odzywki o wysokiej skuteczności. Jednak ich poziom skuteczności jest indywidualny dla każdej osoby. Należy pamiętać o tym, że takie preparaty nie działają z dnia na dzień i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Najważniejsze jest ich regularne stosowanie, aż do uzyskania widocznych rezultatów.

dietaPreparaty na porost włosów mogą być doustne i miejscowe, osoby zażywające jakiekolwiek leki przed zastosowaniem preparatów na łysienie powinny o tym poinformować swojego lekarza. Niekiedy wypadanie włosów bywa skutkiem ubocznym jakiejś poważnej choroby.

Stosując preparaty na porost włosów nie wolno zapominać o odpowiedniej diecie bogatej w witaminy i minerały niezbędne dla prawidłowej kondycji włosów. Bogatym ich źródłem są świeże warzywa i owoce, dlatego powinny się one znaleźć w codziennym jadłospisie. Oprócz tego witaminy i minerały zawarte w świeżych owocach i warzywach są lepiej przyswajalne przez organizm niż najlepsze suplementy diety. Dlatego suplementy diety stosuj jako uzupełnienie a nie jako podstawę źródła witamin.

Oprócz witamin i preparatów na porost włosów można także stosować maseczki do włosów z olejkami roślinnymi, które nie tylko wzmacniają istniejące włosy, ale również odżywiają nowo rosnące.

Add Comment