Walka z rozstępami

Zachowanie zdrowia i młodego wyglądu nie jest łatwe, trzeba się bowiem borykać z wieloma trudnościami. Jednym z nich są rozstępy, które powstają na skutek zwyrodnienia lub zaniku włókien tkanki łącznej czyli kolagenu i elastyny, znajdujących się w skórze właściwej.

Rozstępy zazwyczaj powstają na udach, brzuchu, piersiach oraz pośladkach. W pierwszej fazie powstawania wyglądają jak fioletowo- różowawe pasma, które później zmieniają się w smugi koloru białego przypominające wyglądem blizny.

rozteRozstępy powstają w wyniku szybkiego rozciągnięcia skóry, dotyczy to osób które w krótkim czasie przybrały dużo na wadze, zwłaszcza kobiet w ciąży. Powstają również u osób w okresie dojrzewania, u chorych z zaburzeniami hormonalnymi lub w wyniku przyjmowania sterydów. Skłonność do rozstępów jest także dziedziczna. Jeżeli na skórze raz powstanie zwyrodnienie to rzadko wraca ona do swojego poprzedniego stanu zdrowia.

Profilaktyka  

Powstawaniu rozstępów zapobiega stosowanie kremów, balsamów, żeli,  czyli systematyczna profilaktyka. W walce z rozległymi rozstępami może pomóc lekarz czy kosmetyczka. Stosują oni kilku tygodniowe zabiegi mi.in

  • peeling głęboki,
  • laseroterapię,
  • wibrosaune,
  • masaż pneumatyczny,
  • kuracje kremami czy maseczkami.

Jednak najlepszym sposobem na zapobieganie rozstępom jest systematyczna codzienna profilaktyka, czyli nawilżanie skóry w miejscach w których jest ona najbardziej narażona na powstawanie rozstępów.

Add Comment