Wzrastające paznokcie

Każda kobieta jak i mężczyzna pragnie posiadać zdrowe i piękne stopy, zwłaszcza kiedy przychodzi ciepła pogoda lub zbliża się czas upragnionego urlopu nad morzem. Wtedy właśnie można poczuć prawdziwe lato i zacząć wreszcie chodzić w odkrytych butach.

pazJednak nie zawsze możemy się tym cieszyć, gdyż nasza zmora okazują się wrastające paznokcie, problem ten dotyczy zwłaszcza palców stóp.

Wrastające paznokcie to nie tylko brzydki wygląd, ale i duży ból, a wokół palców pojawiają się obrzęki, opuchlizny, a niekiedy nawet ropna wydzielina i nie wyglądają one zdrowo.

Przeciwdziałanie wrastającym paznokciom jest bardzo proste. Polega ono głównie na tym, że należy ścinać paznokcie w linii prostej i nie zaokrąglać ich po bokach.

Jeżeli paznokcie są twarde i trudne do obcięcia to warto wcześniej zastosować kosmetyki zmiękczające lub po prostu wziąć kąpiel, albo pomoczyć chwilę nogi w misce wody.

Jeżeli nie możemy sobie sami poradzić z tym problemem to warto skorzystać z pomocy pedikiurzystki, która odpowiednio je wyprofiluje.

Można również na paznokcie założyć specjalną klamrę, która zapobiega wrastaniu paznokci. Stopy pracują ciężko każdego dnia.

Dlatego warto im poświęcić trochę czasu, aby mogły mieć zdrowy i piękny wygląd, tym samym sami będziemy mieć lepszy komfort i samopoczucie.

Add Comment