Zapobieganie siwiźnie

Jeżeli chcesz spowolnić proces siwienia to unikaj stresu, zdrowo się odżywiaj, nie pij alkoholu, nie pal papierosów. Po prostu prowadź zdrowy tryb życia. Jednak w wielu przypadkach to nie pomaga, gdyż wiek w którym pojawia się na głowie pierwszy siwy włosy często jest uwarunkowany genetycznie. Jeżeli Twoi rodzice osiwieli w młodym wieku to musisz się pogodzić z tym, że i Ciebie to spotka.

witaminy siwe włosySiwienie można opóźnić chroniąc odpowiednio włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które uszkadzają powłokę ochronną włosa. Ponadto słońce powoduje, że komórki produkujące barwnik włosów melanocyty zaczynają zanikać.

Jednak najczęstszą przyczyną pojawiania się siwych włosów jest silny stres np. śmierć osoby bliskiej. Znane są przypadki, że ludzie po śmierci bliskiej osoby osiwieli z dnia na dzień. Zła dieta, niedostarczająca odpowiedniej ilości witamin i minerałów do organizmu też przyspiesza siwienie. Głównie jest to brak w diecie witamin z grupy B, witaminy H, cynku, miedzi, żelaza, selenu oraz kwasu foliowego.

Add Comment