Zioła na bezsenność

Nie możesz zasnąć już kilka nocy z rzędu i nie wiesz co masz robić. Zażywanie tabletek bez konsultacji lekarza nie jest wskazane, zresztą i tak mocniejsze środki na senne są tylko dostępne na receptę.

Łagodniejszym środkiem jest relanium, ale nie można zażywać go zbyt często. Nie załamuj się z bezsilności i zamiast tabletek wypróbuj zioła, wiele z nich ma właściwości uspokajające i nasenne.

Najlepiej najpierw wypróbować mieszanki nasenno-ziołowe dostępne w aptekach, albo ziołowe leki w płynie takie jak Nervosol. Zalecane są one zwłaszcza przy zwalczaniu bezsenności na tle nerwicowym.

W domu również można samemu zrobić sobie ziołowe wywary o działaniu tabletek nasennych:

-żywica i farbnik w igłach świerku działają jak tabletki nasenne, wystarczy 1 łyżeczkę czystych igieł świerku z ogródka lub lasu zalać filiżanką gotującej się wody. Napar przykryć na 2 minuty, a następnie posłodzić miodem w zależności od uznania. Taki napój należy wypić powoli przed pójściem spać.

zioła na bezsenność-również działanie nasenno-uspokajające ma napar z 2 łyżeczek liści melisy wymieszanej z łyżeczką kwiatów chmielu, które należy zalać ½ l gotującej się wody i pozostawić pod przykryciem 10 minut. Taki napar również należy wypić przed pój ściem spać.

Add Comment